kedi

Sfenks Kedisi Özellikleri ve Bakımı

0

Sfenks kedisi özellikleri ve bakımı kolay bir kedidir. Eğitilmesi de kolaydır. oldukça enerjik kedilerdir. Mükemmel bir dengeye sahiptirler. Bu sayede kapı, raf üstlerinde rahatlıkla yürüyebilirler. Çok iyi tırmanırlar. bu kediler oyuncu kedilerdir. Çok severler oyun oynamayı. Ev içerisinde sahibi ile vakit geçirmeyi tercih ederler. Sadık dışa dönük kedilerdendir. Her şeyi sahipleri ile paylaşmak isterler. Bu kedilerin en önemli özelliğidir. Ancak iş hayatı yoğun kişilere uygun kedi türü değiller. İlgiye muhtaçlardır.

Bu kedileri diğer kedilerden ayıran özelliği tüylerinin olmamasıdır. Bazı kedilerinde bıyık ve kaş olabilir. Ama genelinde yoktur. En yaygın göz renkleri mavidir. Her renkte olabilir. Kulakları büyük ve geniştir. Tüysüz olmalarının yanında derileri de buruşuktur.

Tabi diğer kedi cinslerinde olduğu gibi düzenli bakıma muhtaçlardır. Bu kedilerin vücudunda oluşan yağlanmayı önlemek için düzenli olarak yıkanması gerekir. Ciltleri direk olarak güneş ışığından korunmalıdır. Çünkü tüyleri olmadığından korumasızlardır. Bu durum kışlarından da soğuğa karşı korumasız bırakır onları. Sizde buna önlem olarak kıyafetler giydirebilirsiniz. dişi için küçüklükten diş fırçalamaya alıştırmalısınız. Tırnak bakımı da olmaz ise olmazdır. Bakın bu kediler çok özeldir. Bakımlarını eksiksiz yapmakta fayda vardır.

Sfenks kedisi tüysüz olmaları büyük bir avantajdır. Alerji olayı azalabiliyor. Ancak sfenks kedilerinin bakımı tüyleri yok diye az gibi görünmesin. Ciltlerinde kurumaması için özel bakım yapılması gerekiyor. Çok zekiler çok dengeli ve asil hayvanlar ben çok seviyorum. Ancak pahalı bir cins.

En İyi Kedi Kumu Hangisidir?

Previous article

Kedi Köpek Tüy Bakımı

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in kedi