hayvanlarkedi

Kedi Sesi Faydaları

0

Kedi sesinin strese iyi geldiğini hiç duydunuz mu? Fransa da yapılan bir araştırma sonucunda kedi sesi insanı stresten arındırmaktaymış. Özellikle kedi mırıldaması, hani kediler mutlu olduklarında çıkardıkları mırıldamalardan bahsediyorum. İşte o mırıldamalar insanlarda yatıştırıcı etki yapmaktadır.

Kediniz mutlu iken gırlamaya başladığında sizi de sakinleştirip mutlu ediyor. Kedi sesi insanı sakinleştirerek mutlu eder.

1950 Amerikada çalışmaları haberleştiren Veronica Aiache, mırıldamanın anti stres etkisi yaptığını ve kan basıncını kontrol altına aldığını belirtti. Ayrıca mırıldamalardan gelen titreşimlerin kemik iyileşmesini hızlandırdığı fizyoterapistler tarafından saptanmış.

Bende küçüklüğümden bu yana sokakta zor durumda kalmış kedileri besledim, büyüttüm. Onlarla birlikte mırıltılarla büyüdüm sayılır. Kediler de  bu hayatta en sevdiğim şeylerden biridir. Her sabah gırlayarak sizi uyandırmaları, sürtünmeleri paha biçilemezdir.

Mutluğun kapısı kedilerde sokaktaki canlarımızı koruyalım. Zor durumda olan kedi ve yavrularını destek hatta evlerimizi açabiliriz. En azından havaların soğudu şu günlerde, sokak hayvanlarına yuva ve mama desteğini asla bırakmayalım. Sokaktaki dostlarımızın bize ihtiyacı var. Sosyal medyada bizi takip edin.

Himalayan Kedisi

Previous article

Kedi Diş Macunu Yapımı

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in hayvanlar