hayvanlarkedi

Evde Hangi Cins Kedi Beslenir?

0

İlla ki cins kedi beslemek istiyorsanız, bazı kedilerden örnek vermek ve bilgi vermek isterim. Sizin de tecrübe ve bilgilerinizden faydalanmayı çok isterim. Ancak hangi kedi cinsi olursa olsun sahiplendiğiniz günden itibaren kedinize karşı tavrınız kedinizin davranışlarına yansıyacaktır.

Kedinizi ilk günden itibaren oynatırsanız, kediniz gergin olacaktır. Sakin bir kedi istiyorsanız, kedinizi fazla oynatmayın, cezalandırmayın ve şiddet uygularsanız kediniz ilerde hırçın sürekli hareketli bir kedi olacaktır. Bu neden ile kedinizi sakin bir şekilde beslemeye çalışın.

Aslında yetiştirme tarzınız kedinizin ruh halini belirlemektedir. Kedilerin hepsi temizdir. Çünkü kendi kendilerini temizlerler. Ancak en büyük sorun tüy dökmeleridir. Bu yüzden kısa tüylü kedileri tercih edebilirsiniz. Kısa tüylü olanlar tüyleri az dökülür. Örneğin Bombay Kedisi ve Russian Blue gibi kedi cinsleri az tüy dökerler.

Kedilerin hepsi çok zekidir. Ancak en zeki kedilerden biri siyam kedisi hem görüntüsü hem de zekası ile diğer kedilerden bir adım öndedir. Hem tüysüz hem de zeki bir kedi istiyorsanız, sfenks kedisi de iyi bir seçim olacaktır.

Kedi Neden Ağlar?

Previous article

Kedi Videoları Neden Bu Kadar Popüler?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in hayvanlar