diğerkedi

En İyi Kedi Kumu Hangisidir?

0

Kedilerin olmaz ise olmazı kedi kumları hakkında dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsetmek istedim. En iyi kedi kumu kullanmak istiyorsanız bu yazdıklarıma dikkat edin. Bu özelliklerine göre kedi kumlarınızı seçin. Kedi kumlarında koku sorunu yaşamamak için sabun kokulu kedi kumlarını tercih ediniz. Sabun kokusu kötü kokuların önüne geçecektir.

Koku probleminin önüne geçen bir diğer özellik ise topaklanmadır. topaklanması olan kedi kumlarını tercih edin. Topaklanan kumlar daha kolay temizlenir. Toplanması için içinde bentonit olması gerekir.

Tercihiniz ince kumlardan yana olmalıdır. Bunun nedeni ince kum taneleri daha kolay topaklanır. İnce kum tanesi seçmenizin kötü yanları da var. Bu da güvenlik ince kum kedinizi olumsuz etkide bulunabilir. Gözüne burnuna kaçabilir. Bu da sağlığına etki edebilir. Tercih size kalmıştır.

Herkes kendi pati dostunun en iyi şekilde beslemek ister. Kendi tercihiniz olan bir kum çeşidini seçmeniz size kalmıştır.

Ben şahsen kokulu ever clean kedi kumu kullanıyorum kedi sahibi arkadaşlarıma da kokulu olan çeşitlerini almalarını öneriyorum öbür türlü bazen çekilmez olabiliyor.

Scottish Fold kedisi

Previous article

Sfenks Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in diğer