hayvanlarköpek

Kedi Köpek Tüy Bakımı

0

Köpeğinizin tüy bakımı sağlıklı kalmasını sağlar. Tüy bakımı düzenli yapılmalıdır. Tüm köpekler için iyi bir tüy tarama programı yapılmalı, bu bakım sayesinde tüy ve cilt sağlığı korunmalıdır.

Çevrenizde bir çok bakım hizmeti veren evcil hayvan kuaför salonu, veteriner kliniği kuaför hizmeti veriyor olabilir. Bu hizmet veren yerler profesyonel, bilgili ve tecrübeli olacaklardır. Bu kişiler kulak ve tırnak bakımlarını da yapacaklardır.

Köpeğinizin bakımlarını kendiniz mi yapmak istiyorsunuz? Bakımın büyük bir kısmını siz yapabilir geri kalanını profesyonellere götürebilirsiniz. Köpeğinizin fırçalanması, ona özel ilgi göstermeniz, hem köpeğinizin ruhsal sağlığına hem de onunla özel zaman geçirmenize yarayacaktır.

Düzenli fırçalamak çok önemlidir. Uzun tüylü cinsler haftada 2 kere fırçalanmalıdır. Kısa tüylü ırklarda dahi düzenli taranması gerekmektedir. Her işte olduğu gibi düzenli fırçalamada doğru ekipman kullanılması gerekmektedir. İki türlü fırçaya ihtiyacınız vardır. Bunlar dış yüzeydeki tüyleri almak için geniş aralıklı olanlardan ve yüz çevresi için sık dişli fırçalar kullanabilirsiniz. Fırçalar için veterinere danışınız.

Köpeğinizi düzenli yıkamakta fayda var. Bunun nedeni kokudan kurtulmaktadır. Tüylerde biriken yağdan dolayı bakteri artışı kokuya neden olduğunu duymuştum. Düzenli banyo bu birikimi alacaktır. Bu gibi konuları profesyonel olan veteriner hekimlere danışmakta fayda görüyorum. Köpeklerimiz bizim en değerli varlıklarımızdır. Onlara gözümüz gibi bakmalıyız. onlara zaman ayırmalıyız. Düzenli olarak gezmeye götürmek, hem onların özgürlüğüne hem de psikolojilerine destek olacaktır.

Tüy bakımını düzenli olarak yapmaktayım. Ancak gene de her yerde tüyler oluyor. Bu durum ailemi ve beni zor durumda bırakıyor. Çok titiz bir insanım her gün temizlik yapıyorum. Ancak tüylerden kurtulamadım. Yeni fikir ve öneriler lazım.

Sfenks Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Previous article

Pati Atan Kedi

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in hayvanlar