hayvanlarkedi

Kedi Neden Ağlar?

0

Kedi ağlaması cidden çok önemli bir mesele.

Kediler duygusal ve gizemli canlılardır. Kedinizi anlamaya gayret ederseniz ne hissettiğini anlarsınız. Kedinizin hareketlerini dikkat ederseniz duygu durumunu da anlamış olursunuz. Kedilerin ağlaması hakkında bu gün size bilgi vereceğim.

Kedi ağlaması, kedilerinin gözlerinin sulanması şeklinde değildir. Kediler insanlar gibi ağlamıyorlar. Kedinizin bir yerine bir şey olduğu zaman gözleri yaşarır. Bu yaşarmayı gördüğünüzde veterinere götürmenizde fayda var.

Kediler bir çok ses çıkarırlar, stresli olduklarında, keyifli olduklarında, rakiplerini uzaklaştırmak için garip sesler çıkarırlar. Sokakta rakip kediyi uzaklaştırmak için çıkardıkları sesler ağlama sesine benzemektedir.

Kedilerimiz çok hassastırlar. Evdeki bir değişiklik, mamasının markasının değişmesi, eve gelen yabancı bir kedi gibi bir çok sebepten dolayı kediniz strese girebilir ve ağlamaya benzeyen sesler çıkarabilir. Bu şekilde ağlayan bir kediniz varsa sakın ola onun ağlamasını durdurmaya çalışmayın. Kedi ağlamasının sebebini araştırın.

Sözlü ya da fiziksel şiddet veya cezalandırma onu tam tersi daha çok strese girmesine neden olacaktır. Kedinin neden ağladığını anlamaya çalışın. Sorunun ne olduğunu bulduktan sonra sorunu çözmeye yönelik çalışın. Eğer bu da sorunları çözmediyse kedinizi mutlaka veterinere götürün. Düzenli olarak kedinizi veterinere götürmekte fayda var. Kediler bizim canımızdır.

Kedilerinizin stresli dönemleri olabilir. Ledinize gözünüz gibi bakın. Bu dönemlerde kedinize sevdiği oyuncakları verin. Onu rahatlatın, sakinleştirin. Stresi geçecektir. Kedilerin gizemli duygularına dikkat edin ve düzenli olarak veterinere götürmeyi unutmayın.

Pinçır Köpek Cinsi

Previous article

Evde Hangi Cins Kedi Beslenir?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in hayvanlar