yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

6 + 12 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
 • sfenks kedisi özellikleri ve bakımı

  sfenks kedisi özellikleri ve bakımı kolay bir kedidir. eğitilmeside kolaydır. oldukça enerjik kedilerdir. mükemel bir dengeye sahiptirler. bu sayede kapı, raf üstlerinde rahatlıkla yürüyebilirler. çok iyi tırmanırlar. bu kediler oyuncu kedilerdir. çok severler oyun oynamayı. ev içerisinde sahibi ile vakit geçirmeyi tercih ederler. sadık dışa dönük kedilerdendir. herşeyi sahipleri ile paylaşmak isterler. bu kedilerin en önemli özelliğidir. ancak iş hayatı yogun kişilere uygun kedi türü değiller. ilgiye muhtaçlardır.

  görsel


  bu kedilerin diğer kedilerden ayıran özelliği tüylerinin olmamasıdır. bazı kedilerinde bıyık ve kaş olabilir. ama genelinde yoktur. en yaygın göz renkleri mavidir. her renkte olabilir. kulakları büyük ve geniştir. tüysüz olmalarının yanında derileride buruşuktur :)


  diğer kedi cinslerinde olduğu gibi düzenli bakıma muhtaçlardır. bu kedilerin vucudunda oluşan yağlanmayı önlemek için düzenli olarak yıkanması gerekir. ciltleri direk olarak güneş ışığından korunmalıdır. çünkü tüyleri olmadığından korumasızlardır. bu durum kışlarından da soğuğa karşı korumasız bırakır onları. sizde buna önlem olarak kıyafetler giydirebilirsiniz. dişi için küçüklükten diş fırçalamaya alıştırmalısınız. tırnak bakımıda olmaz ise olmazdır.


  bu kediler çok özeldir. bakımlarını eksiksiz yapmakta fayda vardır.

  Sfenks kedisi tüysüz olmaları büyük bir avantajdır. alerji olayı azalabiliyor. Ancak sfenks kedilerinin bakımı tüyleri yok diye az gibi görünmesin. ciltlerinde kurumaması için özel bakım yapılması gerekiyor. çok zekiler çok dengeli ve asil hayvanlar ben çok seviyorum. ancak pahalı bir cins