hayvanlarkedi

kediler neden ot yer

0

Rahatsızlandıklarında ağrı ve hazımsızlık için ot tükettiklerini biliyorum. Kediler akıllı canlılar, kendilerini tedavi ediyorlar. Ama siz yine de bir veterinere danışın derim.

Benim kedim tam bir roka manyağı, çok ilginçtir ki kahvaltılarda koyduğumuz yeşillikler arasında sadece rokayı yiyor. Sabah yeşillik kutusunu çıkartınca heyecandan deliriyor. Bir keresinde yeşillik tabağını masada unuttuğumuzda tabağa girişmiş, içlerinden rokaları ayıklayıp masadan atmış sonra yemeye çalışırken yakaladık, normal bir kedim yok biliyorum.

Biz bu yollardan hep geçtik. Kedim neden ot yer diye çıldırıyorsanız işin aslı ben tecrübeli biriyim. Otlardaki yüksek lif oranı olduğundan dolayı kedilerde midesi ağrıdığında otlardan biraz yerler. Bu da kediler neden ot yer sorusunun en iyi cevabı oluyor. Ben çok gördüm. Bir kedinin ot yediğini ancak hangi otları yediklerini bilmiyorum.

Tek ot yiyeni mi gördüm dersiniz domates yiyeninden tut. Pilav yiyene kadar bir çoklarını gördüm. Çocukluğumdan beri bir çok kediyi sokaktan alıp besledim. Hepsini de yavru iken aldım. Bir kısmı hastalıktan daha kendini toparlayamadan öldüler ne yazık ki… O ölen kedilerin hepsinin suratları aklımdadır hala.. Yaşayanları da ömrü boyunca besledim.

Kediler otlar dışında bir çok besin tüketirler. İnanın bana kedilerin neler yediklerini duysanız, ağızınız açık kalır. Etrafınızdaki kedi sahiplerine sorun en ilginç neler yiyor diye şaşırtan cevaplar alacaksınız. Kedilerin ünü ve insanlara olan yakınlığı boşa değildir. Benim kedim domates yerdi. Bir arkadaşımın kedisi mısır yiyor. Bayılıyormuş. Kediler çok ilginç hayvanlardır. Onlarla zaman geçirmek kadar güzel bir şey olamaz.

Hırçın Kedi Sakinleştirme Yolları

Previous article

sokak kedisi sahiplenme

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in hayvanlar