kedi

Hırçın Kedi Sakinleştirme Yolları

0

İlk önce kediler karakter sahibidir. Bunu bilerek hareket edin. Hırçın kedi sakinleştirme yolları öncesinde bu bilgiyi aklinizin bir kenara yazın. Kedinize sakin ceza vermeyin. Yüksek ses ile bağırmayın. Su ve mama kabinin uygun yerlere koyabilir ve hijyenini sağlamayı unutmayın. Tırmalama tahtaları bulundurun. Bu tahtaları bir güzel kullansın.

Kısaca yavru halinden itibaren kediciğe kedi gibi nazik ve sakin davranırsan, sakin bir kedi olur. Ama her seferinde oyun oynatırsan, ortaya hırçın bir kedicik çıkar bunu da düzeltmek için en başta oyunu azaltacaksın. Ondan mümkün olduĞunca uzak duracaksın. Yavaş yavaş sakinleşir.

Kedinizi sert ve hoyrat sevmeyin sakin. Sert ve hoyrat sevilerek büyütülen kediler ilerde hırçın ve saldırgan oluyor sürekli bacaklarınıza atlayıp tırmıklamaya çalışır. Bu da çekilmez bir hal alır. Siz sakin kedi istiyorsanız, bırakın kendi kendine oynasın. Kediniz ile oynayacaksanız sert ve hoyrat davranmayın kediciğe.

Kedinize klasik müzik terapisi ile sakinleştirebilirsiniz. Ancak ne kadar etkili onu bilemiyorum. Aroma terapisi yapın diyorlar ama bence gereksiz bir işlem. Bir müddet kediniz ile oynamayın. Sakinleştiği anlarda sevmeye dikkat edin. Bu şekilde kedinizin sakinlebileceğini düşünüyorum. Yaşı arttıkça da sakinleşecektir. Olgunlaşıyorlar en nihayetinde…

Tüy Sorununa Çözüm Önerileri

Previous article

kediler neden ot yer

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in kedi