kediler neden ot yer

Previous article

Tuvalet eğitimi

Next article

You may also like

4 Comments

 1. küçüklüğümden beri kediler besledim. Bu beslediğim kedilerin hepsi sokak kedisiydi. Sayısını bilmiyorum ama yaklaşık 16 tane diyebilirim. bunların belki 5 6 tanesi çok kötü ve hasta olduğundan dolayı hayatını kaybetti. onlara gözüm gibi bakmıştım. hepsinide yavru iken tek başlarına bulupta almıştım. küçük göz yaşı damlası şişelerini biberon yaparak hepsini büyüttüm.
  beslediğim kedilerin hepsi çok zeki ve uysaldı. aşılarını da yaptırdım. saldırgan olmaları sizin yetiştirme tarzınıza bağlıdır. eğer ki siz küçüklüğünüzden beri sert ve hoyrat severseniz. saldırgan olur. siz ona sevgi verip sakin davranırsanız oda sakin ve sevilmeyi seven bir kedi olur.
  sokaktan aldığım kedilerin hepsinin tuvalet eğitimini verebildim. zaten kedilerin ki çok basittir. ayrıyetten çok zeki oluyorlar. yakın zamanda ölen kedim kapıları ve sürgülü telleri açabiliyordu. Camdaki sürgülü teli tırnaklarını gecirip saga doğru çekerek açıp içeri giriyordu. ben sadece pencereyi açık bırakıyordum. O da sokakta gezip geliyordu. Ne yazık ki bir gün gitti. bir daha gelemedi. sokak sokak aradım. herhalde sizlere ömür çok üzüldüm.
  çok iyi bir kediydi. ben hiç egitmedim sayılır. nereye girebileceğini nereye atlayabileceğini bilirdi. ne mutfak tezgahına ne de koltukların üstüne atlardı. hep aşagıdan bakardı. Ben koltu kendi ellerim ile koymadan atlamazdı. doğru düzgün miyavlamazdı. çok nadir miyavlardı. açıktığında yemek kabının yanına gider otururdu. bana bakardı. Bende açıktığını anlayıp yemeğini verirdim. dört dörtlük kediydi anlayacağınız.
  siz siz olun sokak kedisi mi bakır demiyim. Bence sadece sokak kedilerini alın besleyin. Zorda hasta olanları alın kurtarın hayatlarını.

  1. Sokak kedisi sahiplenmek güzel bir şey ama lütfen yavru bir kedi bulduğunuz da annesi olmadığından emin olun öyle eve alın.hayvanları sadece zevk için birbirinden ayırmayın bir de bakabilecekseniz sahiplenin.

 2. [bkz]Sokakta bulduğum kedi yavrusu[/bkz]

 3. Günümüzde ne yazık ki çoğu kişinin yapmadığı bir eylem. Yakın zamanda sokaktan bir yavru kedi buldum. Gözleri problemli diye aldım bir süredir bakıyorum. İnanılmaz iyi huylu ve şirin bir kedi. Sahiplendirmek istiyorum çünkü benim kedim pek anlaşamadı. Ayrıca köpeğim de var. Lakin kedi cins olmayınca aile bulmak zorlaşıyor hele Bi de hastalığı varsa herkes kaçıyor resmen. Çoğu kişi nedensiz cins takıntılı. Halbuki şirin olması da önemli olduğu aşikar.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in hayvanlar