yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

11 + 10 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
 • kediler neden ot yer

  Biz bu yollardan hep geçtik. Kedim neden ot yiyer diye çıldırıyorsanız işin aslı ben tecrübeli biriyim.otlardaki yüksek lif oranı olduğundan dolayı kedilerde midesi ağrıdığında otlardan biraz yerler. Bu da kediler neden ot yer sorusunun en iyi cevabı oluyor. Ben çok gördüm. Bir kedinin ot yediğini ancak hangi otları yediklerini bilmiyorum.

  görsel


  tek ot yiyeni mi gördüm dersiniz domates yiyeninden tut. pilav yiyene kadar bir çoklarını gördüm. Çocukluğumdan beri bir çok kediyi sokaktan alıp besledim. Hepsinide yavru iken aldım. Bir çoğu hastalıktan daha kendini toparlayamadan öldüler ne yazık ki.. O ölen kedilerin hepsinin suratları aklımdadır hala.. Yaşanayanlarıda ömrü boyunca besledim.
  Benim kedim tam bir roka manyağı, çok ilginçtir ki kahvaltılarda koyduğumuz yeşillikler arasında sadece rokayı yiyor. Sabah yeşillik kutusunu çıkartınca heyecandan deliriyor.


  bir keresinde yeşillik tabağını masada unuttuğumuzda tabağa girişmiş, içlerinden rokaları ayıklayıp masadan atmış sonra yemeye çalışırken yakaladık (bkz:swh)


  normal bir kedim yok biliyorum

  Kedileri bildim bileli bazi zamanlar ot yerler. Ben hep karninda bir rahatsizlik oldugunu düşünmüşümdür. Büyüklerimizde öyle derlerdi. Tabi tıbbi bir bilgim yok