hayvanlarkedi

Sfenks Kedisi Alerji Sorunu

0

Sfenks kedisi tüysüz ırklar arasında yer alır. Bu kedilerin en önemli özelliği tüysüz olmasıdır. Sfenks kedisi alerji yapma olasılığı düşüktür. Alerjenleri yayacak tüyleri yoktur. Asla alerji yapmaz denemez. Bazı alerjenler esas olarak idrar ve tükürüğündedir. Bu neden dolayı bu kedinin düzenli olarak yıkanıp temizlenmesi gerekmektedir. Sizde kendi hijyeninize dikkat etmelisiniz.

Kedinizi sevdikten sonra ellerinizi bol su ve sabun ile yıkamalısınız. Tüyü yok diye önemsiz olarak düşünülmemelidir. Dikkate alınmalı ve veterinerinizin size önerdiği önemleri uygulamalısınız. Bu önemleri tüm kedi cinsleri için uygulamakta fayda var.

Sfenks kedilerinin bakım yapmak çok önemlidir. Düzenli olarak yıkanmaları ve derilerine veterinerinizin önerdiği yağlar ya da losyonlar kullanılarak nemli kalması gerekmektedir. Eğer cilt bakımı yapılmaz ise deri hastalıklarına neden olabilir. Bu konuyu ayrıntılı olarak veterinerinize danışın.

Tırnak bakımları yapılmalıdır. Sfenks kedilerine banyo yapma alışkanlığı kazandırılmalıdır. Küçük yaşlarda banyo yapmaya alıştığında, artık kendi banyo yapmak isteyecektir.

Sfenks kedilerinde diş eti hastalıkları fazla görüldüğünden dolayı en az haftada bir kere ağız bakımı yapılması gerekmektedir. Göz kenarlarınında oluşabilecek akıntılara karşı düzenli olarak silinmesi gerekebilir.
son olarak Sfenks kedileri çocuklarla arası çok iyidir. Sosyal kediler olduğundan dolayı aileler bu kedileri sahiplenmeyi seçerler.

Kediye alerjiniz varsa kedinizi yatak odanıza ve mutfağa girmesine izin vermeyin. Kedinizin gezdiği yerleri sık sık temizlenmelidir. Kedinize de düzenli bakımlar yapılırsa bu durumu minimuma düşürebilirsiniz. kedilerimiz bizim canımız onların ve bizim sağlığımız için onları çocuğumuz gibi bakmalıyız.

Pati Atan Kedi

Previous article

Kediler Bizi Nasıl Görür

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in hayvanlar