hayvanlarkedi

Scottish Fold kedisi

0

Scottish Fold kedisi dünyanın en ünlü kedilerinden biridir. Muazzam yapısı, ve çeşitli özellikleri ile tüm ilgileri üstüne çekmeyi başarır. Bu kedi İskoçya’da bir 1961 yılında bir çiftlikte keşfedilmiştir. Düz kulaklı bir kedi tarafından dünyaya gelmiştir. Babasının ırkı bilinmemektedir. Bu neden ile genetik olarak kökeni muallaktadır

Küçük ve dışa doğru kıvrık kulakları ile çok tatlı bir kedidir. Bu özelliği ile diğer kedi cinslerinden ayrılır. Bu kulak yapısı genetik bozukluk nedeni ile ortaya çıkmıştır. Yuvarlak bir kafa yapısına ve yuvarlak gözlere sahiptir. 1980′ de bir kedi ırkı olarak kabul görmüştür.

Bu cins kediler karakter olarak akıllı, uysal, cana yakın canlılardır. Bu özelliğine bayılıyorum. Çocukları çok severler ve zekidirler. Oyuncu bir kedi cinsidir ve bakımı da diğer cinslere göre kolaydır.

Hem uysal hem de sakin olan bu kedicik, oldukça yumuşak bir ses tonuna sahiptir. Bu ses tonu tatlılığına tatlılık katar. Sakin ve tatlı oluşu sahiplerine huzur verir.

Scottish Fold kediler kucakta olmayı pek sevmezler. Onlar sahiplerinin yanında olmayı ve temiz, konforlu ortamları seveler. Keyiflerine düşkünlerdir. yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazlar. Bu kedilerin tatlılıkları, karakteri anlat anlat bitmez.

Kulakları, tatlı ses tonu, uysal olması ile sevimliği insanların gönlüne girmesine neden olmuş olan kedicik

Çiftleştirmesi ayrı bir dert olan kedidir aynı zamanda. Çünkü Scottish Fold bir başka Scottish Fold ile çiftleştirilmez.

Bengal Kedisi

Previous article

En İyi Kedi Kumu Hangisidir?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in hayvanlar