Biz bu yollardan hep geçtik. Kedim neden ot yiyer diye çıldırıyorsanız işin aslı ben tecrübeli biriyim.otlardaki yüksek lif oranı olduğundan dolayı kedilerde midesi ağrıdığında otlardan biraz yerler. Bu dakediler neden ot yer sorusunun en iyi cevabı oluyor. Ben çok gördüm. Bir kedinin ot yediğini ancak hangi otları yediklerini bilmiyorum. görsel

tek ot yiyeni mi gördüm dersiniz domates yiyeninden tut. pilav yiyene kadar bir çoklarını gördüm. Çocukluğumdan beri bir çok kediyi sokaktan alıp besledim. Hepsinide yavru iken aldım. Bir çoğu hastalıktan daha kendini toparlayamadan öldüler ne yazık ki.. O ölen kedilerin hepsinin suratları aklımdadır hala.. Yaşanayanlarıda ömrü boyunca besledim.(bkz:kedilerin ilginç yeme alışkanlıkları)
kediler otlar dışında bir çok besin tüketirler. inanın bana kedilerin neler yediklerini duysanız, ağızınız açık kalır. etrafınızdaki kedi sahiplerine sorun en ilginç neler yiyor diye şaşırtan cevaplar alacaksınız. kedilerin ünü ve insanlara olan yakınlığı boşa değildir. benim kedim domates yerdi. bir arkadaşımın kedisi mısır yiyor. bayılıyormuş. kediler çok ilginç hayvanlardır. onlarla zaman geçirmek kadar güzel bir şey olmaz.