hayvanlarkedi

Sibirya Kedisi

0

Sibirya Kedisi, Rusya’nın yerli orman kedisidir. Bu soğuk bir yer olan Sibirya’da mükemmel bir şekilde hayatta kalabilen bir kedi cinsidir. Sibirya kedileri, harika bir karakteri ve özel tüyleri ile de ünlüdür. Bu tüyler, soğuktan koruyan özelliği ile kediye mükemmel bir koruma sağlar.

Sibirya kedisi orta büyüklükte bir kedi cinsidir ve ortalama ömrü 10-18 yıldır. Kedilerin ağırlıkları dişilerde 3.5 ile 6 kg, erkeklerde ise 5.5 ile 8 kg arasındadır. Boyları yaklaşık 30 santimdir ve kafaları büyüktür. Gözleri orta büyüklükte ve kulakları büyüktür.

Sibirya kedilerinin karakteri, insanların sevgisini kazanmasına yardımcı olur. Bu kediler insanları çok sever ve sürekli yanlarında olmak isterler. Eğer siz de sürekli yanınızdan ayrılmayacak ve üstünüzde duracak bir kedi dostu arıyorsanız, bu cins tam size göredir. Sibirya kedileri çok bağlıdır ve sürekli sizi takip eder. Çocuklarla iyi anlaşırlar ve oyunlarını severler. Konuşkan bir tavırları vardır ve miyavlaması insanları rahatsız etmez. Suya da bayılırlar ve 3 katlı kürkleri sayesinde suda da korunurlar.

Sibirya kedilerinin bakımı diğer kedi cinslerine benzerdir. Düzenli olarak tüyleri taranır ve diş bakımı yapılır. Ben de sokak kedilerini evde beslemekten yanayım ve yardıma muhtaç kedilere evimi açarım.

Sultan Papağani Sahibi Olmak

Previous article

Siyam Kedisi

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in hayvanlar