köpek

Pinçır Köpek Cinsi

0

Pinçır aşağı Pinçır yukarı duyup duruyoruz. Peki bu Pinçır nerenin köpeği? Aslında bu tatlış mı tatlış cinsin doğrusu Pinscher köpek. geçmişi 1894 yılına dayanan Pinscher köpeklerin kökeni Almanya. En eski alman köpek cinslerinden biri olan pinscher tek bir amaç için yetiştirilmiş. O ulvi amaç da fare avlamak.

Bu arkadaşlara bildiğin kedi görevi verilmiş. O zamanlarda şimdi bizim tarlalara sıkılan kimyasallar o kadar yaygın değil. Pek çoğu da daha bulunmadı. Hal böyle olunca da faresi, kemirgeni ve haşeresi eksik olmuyor. Mahsule dadanıp zarar veren bu etmenleri ortadan kaldırmak için alman abiler Pinscher cinsi köpeği yetiştirmişler. (Ne gerek vardı bir tane normal kedi alamadınız mı?)

Pinscher cinsi de tek çeşit değil. Bunun genel Pinscher modeli var, German pinscher olanı var bir de en tatlışı olan minyatür Pinscher cinsi var. Öyle minyatür ufak tefek olmasına fazla aldanmayın. Aşırı agresiftirler. Herkese her şeye havlarlar. Cengaverliği ve boyu ters olan bu Pinçır mı Pinscher mı artık neyse köpek değil bildiğin bal porsuğu!

Kedi Diş Macunu Önerileri

Previous article

Kedi Neden Ağlar?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in köpek