kedilerde kısırlaştırma

Previous article

Muhabbet Kuşlarını Nasıl Ele Alıştırabiliriz?

Next article

You may also like

1 Comment

  1. Köpeklerde mantar deride kıl köklerine yerleşerek buradaki yapıları bozarak, yayılarak artıyormuş. buna biraz internetten baktım. Mantar bulaşmasını istemiyorsanız köpekleriniz güzel besinlerle besleyerek bağışıklık sistemlerini yüksek tutmalısınız. Düzgün ve kalitesiz beslenen köpeklerinize bulaşma oranı daha yüksek oluyor.
    deride gördüğünüz her şeyi de mantar sanmamak lazım. Diğer hastalıklarla da karıştırabilirsiniz. Bu yüzden en yakın veterinere götürmek daha mantıklı olacaktır. ancak en iyi anlaşılan belirtilerden biri derisinin belirgin bir şekilde kokmasıdır. tüylerde seyrelme ve kırılmalar olması, deri de pullanma gibi birden fazla belirtisi var. Bunlara dikkat etmek gerekmektedir.
    bu belirtileri hemen fark edip en yakındaki veterinere götürmekte fayda var. Erken farkederseniz küçük oglunuzda daha az eziyet çekmiş olur. bu konuda en önemli olan önem almaktır. Hiç bulaşmaması için köpeğinize iyi bakarak, düzenli bakımlarını yapmalısınız. Bu her evcil hayvan sahibinin yapması gereken bir numaralı görevdir.
    Günlük tüy ve deri kontrolu yaparak erken teşhise yardımcı olur. Ancak köpeğinizde mantar var ve teşhisi konmuş ise daha çok ilgi ve bakıma ihityacı olur. Bu mantar psikolojik olarakta, fiziksel olarakta köpeğinizin konfronu etkilediği için ona daha şevkatli ve ilgili olmalısınız.
    Böyle bir durumunuz varsa şimdiden geçmiş olsun. En yakın zamanda geçmesi dileğiyle

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in hayvanlar