fotoğrafkedi

Kedilerin Salatalıktan Korkması

0

Bir çok videoda ve sosyal medyada gördüğünüz üzere kediler salatalıktan korkmaktadır. Ancak kedilerin salatalıktan korkması salatalıktan dolayı değildir. Kediler son derece atik ve refleksli hayvanlardır. Tehlike anında çok hızlı tepkiler verirler. Salatalıkları uzaktan gördüklerinde korkmazlar. Ancak arkadan ya da göz ucu ile aniden gördüklerinde korkarlar.

Bu da sosyal medyada salatalıktan korktukları durumu ortaya çıkardı. Aslında kedilerin salatalıktan korkması durumu tam da böyledir. Salatalıkların yılanlar gibi ince uzun olmasından dolayı bu korkuları ikiye katlanmaktadır. Bir tek salatalıktan değil muz, kabak gibi ince uzun her şeyden aniden gördüklerinde korkarlar.

Çevrede olan bitenlere karşı çok hassaslardır. Dikkatlidirler. Hisleri çok kuvvetlidir. Çevredeki değişiklikleri hemen fark ederler. Bu sebepten dolayı refleksleri de çok güçlüdür. Bunun ile beraber kedilerin ilginç yeme alışkanlıkları da vardır.

Sosyal medya da benim de dikkatimi çekmiştir. Nasıl oluyor da korkuyorlar diye, ama bu güne kadar araştırmamıştım. Çoğu insan kedilerin salatalığa karşı bir korkusu olduğunu zannediyor. Sosyal medyada bu videolar izlenme rekorları kırıyor. Tabii ki de çok eğlenceli videolar.

Patatesten, hıyardan, kabaktan korkması normal çünkü aniden görüyor… Gene de sosyal medya da izlenme rekorları kırıyor. Çünkü kedilerin o hali insanları güldürüyor ve mutlu ediyor. Kediler başlı başına kendileri çok tatlı ve komiktirler.

Köpek Yaşı Hesaplama

Previous article

Kediler Ne Yer Ne İçer

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in fotoğraf