fotoğrafhayvanlarkedi

Kediler Ne Yer Ne İçer

0

Merhaba kedi besleyen biri olarak kediler ne yer ne içer bu konuda yazmak istedim. Kediler kedi maması dışından severek yediklerini bildiğim yiyeceklerden bahsedeceğim.

  1. Yumurta kediler ne yer ne içer denildiğinde ilk akla gelen ürün yumurtadır. Ben kedime pişmiş olarak vermekteyim. Protein kaynağı olarak çok besleyicidir.
  2. Balık kedime kılçıksız olarak veriyorum. Fosfor olarak zengin ve besleyicidir. Kedilerinizde mutlu olur.
  3. Her zaman olmasa da bazen benim yediğim sebze yemeklerinden de veriyorum. Pek sevmiyorlar ama sebze yemekleri kedileriniz için özellikle kilolu kediler için iyi bir seçim. Kediniz sebzeleri tek başına tüketmez diğer besinlerle beraber yiyecektir.
  4. Ciğerciğer kedimin en sevdiği yiyeceklerden biridir. Önüne koyar koymaz bitiriyor. Ancak kedide bazı tenya ya da ishale sebep olabiliyor. Tek başına yediğinde kabız olabilir. Çok fazla ciğer vermek kedinize tehlikeli olabilir.
  5. Tavuk bu besin hem kedilerimize yararlı hem de zararlı olabilecek bir besindir. Bu yüzden dikkatli olmakta yarar var. Kesinlikle çiğ vermemek gerekiyor. Sakın kemikli olarak vermeyin. Çünkü kemikler kedilerin boğazına takılabilir. Kedilerin ilginç yeme alışkanlıkları bu yazdığım besinler tavsiye değildir. Kendi kedime verdiğim besinlerdir. Kedinize vereceğiniz besinleri veterinerinize danışarak vermeniz daha doğru olacaktır.

Kedilerin Salatalıktan Korkması

Previous article

Pati’nin Hikayesi

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in fotoğraf