yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

10 + 11 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
 • kedilerin salatalıktan korkması

  görsel


  Bir çok videoda ve sosyal medyada gördüğünüz üzere kediler salatalıktan korkmaKtadır. ancak kedilerin salatalıktan korkması salatalıktan dolayı değildir. Kediler son derece atik ve refleksli hayvanlardır. Tehlike anında çok hızlı tepkiler verirler. Salatalıkları uzaktan gördüklerinde korkmazlar. ancak arkadan ya da göz ucu ile aniden gördüklerinde korkarlar.


  bu da sosyal medyada salatalıktan korktukları durumu ortaya çıkardı. aslında kedilerin salatalıktan korkması durumu tam da böyledir. Salatalıkların yılanlar gibi ince uzun olmasından dolayı bu korkuları ikiye katlanmaktadır. bir tek salatalıktan değil muz, kabak gibi ince uzun her şeyden aniden gördüklerinde korkarlar.


  cevrede olan bitenlere karşı çok hassaslardır. dikkatlidirler. hisleri çok kuvvetlidir. çevredeki değişiklikleri hemen fark ederler. bu sebepten dolayı refleksleride çok güçlüdür. bunun ile beraber kedilerin ilginç yeme alışkanlıkları da vardır. (bkz:kedilerin ilginç yeme alışkanlıkları)

  sosyal medya da benim de dikkatimi çekmiştir. nasıl oluyor da korkuyorlar diye, ama bu güne kadar araştırmamıştım. çoğu insan kedilerin salatalığa karşı bir korkusu olduğunu zannediyor. sosyal medyada bu videolar izlenme rekorları kırıyor. tabii ki de çok eğlenceli videolar