Ben şahsen kokulu ever clean kedi kumu kullanıyorum kedi sahibi arkadaşlarıma da kokulu olan çeşitlerini almalarını öneriyorum öbür türlü bazen çekilmez olabiliyor.. kedi kumu arayanlar için 2 yıldır sabit aldığım yer petzzshop.com burası
kedilerin olmaz ise olmazı kedi kumları hakkında dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsetmek istedim. en iyi kedi kumu kullanmak istiyorsanız bu yazdıklarıma dikkat edin. bu özelliklerine göre kedi kumlarınızı seçin.
kedi kumlarında koku sorunu yaşamamak için sabun kokulu kedi kumlarını tercih ediniz. sabun kokusu kötü kokuların önüne geçecektir. koku probleminin önüne geçen bir diğer özellik ise topaklanmadır. topaklanması olan kedi kumlarını tercih edin. topaklanan kumlar daha kolay temizlenir. toplanması için içinde bentonit olması gerekir.
tercihiniz ince kumlardan yana olmalıdır. bunun nedeni ince kum taneleri daha kolay topaklanır. ince kum tanesi seçmenizin kötü yanları da var . bu da güvenlik ince kum kedinizi olumsuz etkide bulunabilir. gözüne burnuna kaçabilir. bu da sağlığına etki edebilir.
tercih size kalmıştır. herkes kendi pati dostunun en iyi şekilde beslemek ister. kendi tercihiniz olan bir kum çeşitini seçmeniz size kalmıştır.
(bkz:dağılmayan kedi kumu)