hayvanlarkedi

British Shorthair

0

British shorthair kökeni İngiltere olan bir kedi cinsidir. Bunlar kısa tüy kedisidir. Bu kedi cinsi güçlü ve heybetli bir kedidir. Yuvarlak yapıdaki kemikleri ile güçlüdür. Boyu orta uzunluktadır.

Bu kediler karakter olarak oldukça sabırlıdırlar. Komplekssiz ve sessiz bir kedi türüdür. Benim en sevdiğim tür özelliğine sahiptir. Sessiz ve sakin kedileri beslemeyi tercih ederim. Çok zekidirler. Çocuklarla arası pek iyi değildir.

Yumuşacık kürkleri vardır. Bu kürk mavi tonlarında çok tatlıdırlar. Bu tatlılıkları ve kürklerinin yumuşak olması ilgiyi üstlerinde toplamasını sağlamıştır. 6-8 kg arasında bir kütleye sahiplerdir. Yaşam süreleri 14-20 arasındadır.

Bu kedilerin en önemli özelliği evde yalnız kalabilirler. Her cins kedi olduğu gibi bu kedide çok özel kedilerdendir. Ancak benim gözümde sokak kedileride çok özeldir. Bu yüzden cins kediler yerine bakılmaya muhtaç, yardıma ihtiyacı olan kedilerin sahiplenilmesi, bu kedilerin bir yuva sahibi olmasını tercih ederim. Bu cins kediler yerine sogukta üşüyen kedilerden birini alın. İnanın sizi daha çok sever ve bağlanırlar. Bir ömür yanınızdan ayrılmazlar.

Van Kedisi Vücut Yapısı

Previous article

Bengal Kedisi

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in hayvanlar