gerçekten çok üzüldüm okurken, başınız sağolsun. hayvan besleyen herkes iyi anlayabilir sanırım kurduğunuz bağları ve en büyük korkularımızdan birisidir de onları kaybetmek. eminim bir yerlerden sizi izliyordur hala.
benimde bundan 5 sene önce evlat edindiğim bir yavru kedi vardı 1 hafta içerisinde o kadar iyi anlaşmıştık ki onunla uyuyup onunla uyanıyordum. sonra birden halsizleşmeye başladı hasta olduğunu anladık ve hemen veterinere gittik. malesef gençlik hastalığına yakalanmıştı ve 3 haftalık tedaviler, hayvan hastaneleri, yoğun bakım her çözüm çabamıza rağmen malesef kaybetmiştik.
birlikte toplamda 3-4 hafta geçirmemize rağmen çok uzun süre kendime gelememiştim bu yüzden sizin hissettiklerinizin ne derece olabileceğini tahmin edebiliyorum. şimdi bir kedi besliyorum ve ona kaybettiğim köpeğimin ismini verdim. şimdi onunla oyunlar oynadıkça beraber uyudukça sanki köpeğimle de vakit geçiriyor gibi hissediyorum. içimde yaşıyor.
O ilk eve geldiğinde evde bir şenlik havası vardı. Küçücük 0 numara bembeyaz bir terier cinsi bir köpekti. babamın arkadası bakamamış, siz bakar mısınız diye babama sormuşlar. babamda onun tatlılığına dayanamayıp. almış getirmiş eve . hayatımında bu kadar tatlısını görmemiştim. asterixin idefixinin aynısıydı. çok akıllıydı durmadan koşar oynar hareketli bişeydi. Ancak 2 yaşındayken araba çarptı ölmedi. arka ayağı kopma aşamasına kadar gelmişti. ameliyatlar geçirdi. ayagını kurtardık.
kazanadan bu kadar basit kurtulunur mu? tabi ki de hayır sara hastalığı baş gösterdi. dönem dönem krizler geçirmeye başladı. bu krizler bizim içimizi içten içe yiyordu. böyle krizler dönem dönem geçire geçire 8 yaşına kadar geldi. 8 yaşlarındaydı. krizler dönemlik olmaktaçı o ay 10 dakika da bir kriz geçirmeye başladı. bitmek bilmeyen krizler 1 günden fazla sürdü. o krizlerin sonunda yavrum dayanamadı. oglumu kaybettik. ona çok özel bir yerde mezar yaptım. arada bir gider bakarım. çok üzücü insan 8 senelik dostunu kaybetmesi. hala atlatamadım...