evet yanlış duymadınız kedi diş macunu diye bir şey var. tüylü dostlarımız da ağız bakımı istiyor. kedi diş macunu yapımı ise oldukça enteresan. hazır yapılmışını satanlar da var. isterseniz hiç kendinizi yormadan direkt onlardan birini de alabilirsiniz. yakınınızda pet shop yoksa direkt internetten sipariş verin evinize gelsin. ama diyorsanız ki ben kedimin ağzına içinde ne olduğunu bilmediğim kimyasalları sürmekten çekiniyorum. O zaman kendiniz yapın. merak edenler için evde kedi diş macunu yapımı:1. hindistan cevizi yağı.2. tatlandırmak için az bir şey tavuk, et veya kemik suyu.3. karbonat (eser miktarda).4. bildiğiniz içme suyu.
karıştırmanız yeterli. hindistan cevizi yağı ve karbonat opsiyonel. birinden birini çıkartabilirsiniz. ikisini birden koymanız gerek yok. ardından karışımı satın aldığınız kedi dış fırçası yardımıyla dişlerine sürün. eğer kedi diş fırçası almadıysanız başka kullanılmamış normal insan fırçasıda olur.
Benim kedim durmuyor. dişini fırçalamama izin vermiyor diyorsanız. yemeğine eser miktarda hindistan cevizi yağı koymayı deneyin derim.