yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

9 + 12 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
 • evde hangi cins kedi beslenir

  görsel


  illa ki cins kedi beslemek istiyorsanız, bazı kedilerden örnek vermek ve bilgi vermek isterim. sizinde tecrübe ve bilgilerinizden faydalanmayı çok isterim. Ancak hangi kedi cinsi olursa olsun sahiplendiğiniz günden itibaren kedinize karşı tavrınız kedinizin davranışlarına yansıyacaktır.


  kedinizi ilk günden itibaren oynatırsanız, kediniz gergin olacaktır. sakin bir kedi istiyorsanız, kedinizi fazla oynatmayın, cezalandırmayın ve şiddet uygularsanız kediniz ilerde hırçın sürekli hareketli bir kedi olacaktır. bu neden ile kedinizi sakin bir şekilde beslemeye çalışın.


  Aslında yetiştirme tarzınız kedinizin ruh halini belirlemektedir. Kedilerin hepsi temizdir. Kendilerini temizler, ancak en büyük sorun tüy dökmeleridir. Bu yüzden kısa tüylü kedileri tercih edebilirsiniz. kısa tüylü olanlar tüyleri az dökülür. örneğin bombay kedisi, russian blue gibi kedi cinsleri az tüy döker.


  Kedilerin hepsi çok zeki kedidir. Ancak en zeki kedilerden biri siyam kedisi hem görüntüsü hem de zekası ile diğer kedilerden bir adım öndedir. Hem tüysüz hem de zeki bir kedi istiyorsanız, sfenks kedisi en iyi seçim olacaktır.(bkz:sfenks kedisi özellikleri ve bakımı)